imageACEEPT, Turizm alanında çalışan üniversiteler arasında kurulan bir Avrupa Ağı’dır. Kurumun resmi dili İngilizce’dir. Kurulan bu ağ, 3 anahtar kelimeyle tanımlanabilir: uluslararası, uzman ve eğitim.

Uluslararası bir organizasyon olarak, Turizm alanında çalışan çeşitli Üniversitelerin öğrencileri, öğretmenleri ve uzmanlarını biraraya getirir. ACEEPT her yıl, turizmle bağlantılı bir konu üzerine, kısa dönemli yoğunlaştırılmış uluslararası program düzenler. ACEEPT çeşitli Avrupa Üniversiteleri arasında ilişkiler kurulmasını sağlarken, öğrenci ve öğretmen hareketliliğini teşvik eder. Ortak Avrupa projelerinin düzenlenmesini sağlayacak ilişkileri güçlendirir.

Uzman bir organizasyon olarak, ACEEPT en yüksek uzmanlık ve yeterlilik düzeyine ulaşmayı hedefler. Her yıl başka bir Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen seminerlere, çeşitli kurumlardan gelen uzmanlar, bilgilerini ve deneyimlerini öğrenci ve öğretmenlerle paylaşmak üzere davet edilirler. Öğrenciler kişisel ve mesleki yetkinliklerini geliştirme şansı kazanırken, öğretmenler ve eğitmenler ortak bir eğitim planı oluşturma ve hareketlilik için bağlantılar kurma imkanı yakalar. Rekabet koşulları gelişmiş bir dünyada, uzmanlık ve yeterliliği arttırmak, başarılı bir kariyer sahibi olmak için oldukça önemlidir.

Eğitim anlamında, ACEEPT Turizm üzerine çalışan üniversiteler arasında güçlü bir bağ kurmaktadır. ACEEPT bilgi ve deneyimin, çeşitli üniversiteler arasında paylaşılmasına değer verir. ACEEPT, öğrencileri, bağlantılarını geliştirmeleri ve iş imkanlarını güçlendirmek için teşvik eder. Son olarak, uzmanlarla yapılan çeşitli görüşmeler sonucu, öğrenciler ömür boyu öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu anlayacak farkındalıklarını geliştirirler.

2011 yılında gerçekleştirilen ACEEPT seminerine, Yaşar Üniversitesi ev sahipliği yapmıştır.

ACEEPT web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

[nggallery id=25]

[nggallery id=24]